US LIGHTNING SHOP potwierdził swoją obecność na PPEE 2013

RUSZYŁY PRZYGOTOWANIA DO PRZEPRAWOWEGO PUCHARU EXTREME EXPEDITION 2013

Harmonogram dnia:

8.15 – 9.45 – ZAPISY
9.50 – ODPRAWA ZAWODNIKÓW
10.00 – START PIERWSZYCH EKIP

PO POWROCIE ZAPRASZAMY NA SMACZNY OBIAD.
W OCZEKIWANIU NA WYNIKI ZAPRASZAMY NA KAWĘ I CIASTO.

ok. 18.30 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW
ok. 19.00 – LOSOWANIE NAGRÓD DLA UCZESTNIKÓW
ok. 20.00 – ZAKOŃCZENIE IMPREZY

W KLASIE TURYSTYCZNEJ uczestnicy będą mieli do pokonania określoną roadbook’iem trasę, na której będą mieli do pokonania przeszkody terenowe oraz zadania logiczno-sprawnościowe przygotowane przez organizatorów. Po rozmowach z uczestnikami ZIMOWEJ PRZEPRAWY oraz kilku bardzo przydatnych sugestiach, które otrzymaliśmy na skrzynkę pocztową postanowiliśmy dodać więcej pieczątek na przeszkodach terenowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Sam przejazd w klasie turystycznej jest zaliczany do kategorii rodzinnej. Powinien ją przejechać każdy samochód terenowy bądź SUV ze sprawnym napędem 4×4. W KLASIE TURYSTYCZNEJ oprócz PK (pieczątek) na końcową klasyfikację imprezy wpływ mają także zadania, które znajdują się na trasie przejazdu oraz próby sprawnościowe przygotowane przez organizatorów.

W KLASIE WYCZYN dojazd do poszczególnych przeszkód terenowych będzie widniał w specjalnie przygotowanym roadbook’u. Na końcową klasyfikację niedzielnego etapu oprócz PK (pieczątek) wpływ będą miały próby sprawnościowo-techniczne przygotowane przez organizatorów. Klasa WYCZYN skierowana jest do samochodów, które nie posiadają wyciągarek.

W bardziej wymagającej KLASIE EXTREME dojazd do poszczególnych przeszkód terenowych będzie widniał w specjalnie przygotowanym roadbook’u. Na końcową klasyfikację niedzielnego etapu oprócz PK (pieczątek) wpływ będą miały próby sprawnościowo-techniczne przygotowane przez organizatorów. Klasa EXTREME skierowana jest do samochodów, które posiadają wyciągarki.

Żeby uniknąć korkowania na starcie wprowadzamy oddzielne starty oraz oddzielne drogi dojazdowe do przeszkód dla każdej z klas.

ZAPISY:mateusz@exex.com.plw treści e-maila prosimy o podanie: danych osobowych kierowcy, pilota (imię, nazwisko, pesel, telefon, adres do korespondencji) oraz marki pojazdu a także klasy, w której startujecie. Klasę będzie można także zmienić w dniu imprezy. W odpowiedzi otrzymają Państwo nr konta, na który należy przelać wpisowe (do potwierdzenia wystarczy przedpłata w wys. 100,00 PLN – pozostała kwota płatna w dniu rajdu).Dla zwycięzców mamy wspaniałe nagrody, a dla wszystkich uczestników imprezy wprowadzamy tradycyjne losowanie nagród.

 

NA MECIE RAJDU DOSTĘPNE BĘDĄ STOISKA: (szczegóły wkrótce)

  • STOISKO Z UMUNDUROWANIEM
  • SPRZĘT I GADŻETY OFFROAD
  • DLA UCZESTNIKÓW RAJDU – MYJNIA GRATIS

WIOSENNE WERTEPY

Do kolejnej imprezy z cyklu PPEE 2013 pozostał miesiąc. Jak wam idą przygotowania? My działamy pełną mocą!

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

ZIMOWA PRZEPRAWA – krótkie podsumowanie.

Emocje jeszcze dobrze nie opadły, ale nadszedł czas na krótkie podsumowanie pierwszej imprezy z cyklu Przeprawowy Puchar Extreme Expedition pn. „ZIMOWA PRZEPRAWA”

Na starcie pojawiło się w sumie 41 załóg gotowych na świetną zabawę i zdrową rywalizację.

W klasie Turystycznej do walki o puchar Extreme stanęło 15 aut. Zwycięsko z całodziennej rywalizacji wyszła załoga nr 42 (Robert Bartkowiak, Waldek Bartkowiak) uzyskując w sumie 50,5 pkt, drugie miejsce z wynikiem 49,5 pkt zajęła załoga nr 5 (Jarosław Rybarczyk, Rafał Paprzycki). Trzecie miejsce na pudle zajęła załoga nr 15 (Dariusz Przygoński, Grzegorz Iłowiecki) jadąca 6,5 litrowym Nissanem Patrolem.

W najbardziej obleganej klasie Wyczyn (21 aut) rywalizacja o pieczątki była bardzo zacięta, jednak jak wiadomo zwycięzca może być tylko jeden. Na najwyższym stopniu podium stanęli jadący Nissanem Patrolem – Dariusz Loman, Ryszard Ginter, którzy uzyskali wynik 59 pkt. Drugie miejsce w klasie wyczyn zajęła załoga nr 33 (Marek Matuszczak, Maciej Młynarz), a na trzecim stopniu podium stanęli jadący  z nr 8  – Tomasz Andrzejak, Łukasz Frocisz.

W klasie Extreme do walki przystąpiło 5 kierowców. Najlepsi okazali się jadący Hyundaiem Galoperem – Waldemar Woźniak, Łukasz Woźniak, którzy w końcowej klasyfikacji zdobyli 58,5 pkt… Kolejne miejsca na podium zajęli odpowiednio Bogdan Wachnik, Rafał Grzelak uzyskując wynik 40,5 pkt oraz Mariusz Kozak, Jarek Pawlicki z wynikiem 23,5 pkt.  Niestety 2 samochody z powodu awarii nie dotarły do mety. Mamy ogromną nadzieje, że w kolejnej imprezie z cyklu będą mieli troszkę więcej szczęścia.

Jako organizatorzy przyznaliśmy 2 nagrody dodatkowe –  dla jedynej kobiecej załogi (Marta Fekner, Marta Mikołajczak) oraz za najlepszą współpracę (Dariusz Loman, Ryszard Ginter).

Po części oficjalnej ceremonii wręczenia nagród nasza sierotka Iza przeprowadziła losowania nagród dodatkowych. W losowaniu brali udział wszyscy uczestnicy imprezy którzy pozostali z nami do końca…

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim sponsorom (PW SHINE, FOTORADOCHA, CARTECH 4×4, KROLL,) oraz wszystkim tym, którzy nie raz poświęcali swój prywatny czas i pozostawili cząstkę siebie organizując z nami ten rajd.

Dziękujemy także za wszystkie przyjemne słowa odnośnie imprezy, które od Was usłyszeliśmy. Za te mniej przyjemne ale za to jak bardzo motywujące do dalszej pracy również dziękujemy.  Wszystkie Wasze prośby i sugestie dotyczące Przeprawowego Pucharu Extreme Expedition na pewno weźmiemy pod uwagę organizując 09. Czerwca kolejną imprezę z cyklu PPEE.

W galerii umieściliśmy także pierwsze materiały z sobotniej imprezy. Miłego oglądania!

Jeszcze raz wielkie dzięki! Do zobaczenia w terenie!

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Dziękujemy za obecność!

„ZIMOWA PRZEPRAWA” za nami. Mamy nadzieje, że podobnie jak my bawiliście się świetnie. Już wkrótce wrzucimy obszerny materiał zdjęciowy z imprezy…

A tymczasem zapraszamy już 09.06.2013 roku na kolejną imprezę z cyklu PPEE 2013.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Harmonogram dodany!

w zakładce: http://www.exex.com.pl/harmonogram/ znajduję się dokładny harmonogram imprezy.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Czasówka x2

Mamy dla was kolejną niespodziankę. Specjalnie na „ZIMOWĄ PRZEPRAWĘ” oprócz przeszkód terenowych, na których do zdobycia będzie określona liczba pieczątek przygotowaliśmy dla Was coś ekstra. a mianowicie dwie próby czasowe. Jedną bardzo techniczną a drugą szybkościową 🙂

Próby będą liczyły się także do klasyfikacji generalnej radju.

Szczegóły poznacie w dniu startu…

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Impreza integracyjna po rajdzie!

Dla wszystkich chcących spędzić wieczór w miłym towarzystwie, porozmawiać z organizatorami, wymienić się spostrzeżeniami  oraz odetchnąć po szaleństwach w terenie przygotowaliśmy salę w naszym Dworku.

Dla chętnych oferujemy także nocleg ze śniadaniem. Koszt: 50 PLN/osoba.

Osoby zainteresowane imprezą integracyjną oraz noclegiem proszone są o kontakt: mateusz@exex.com.pl

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

RABAT dla uczestników Przeprawowego Pucharu Extreme Expedition!

Mamy dla Was bardzo miłą niespodziankę! Wszyscy uczestnicy biorący udział w imprezie otwierającej Przeprawowy Puchar Extreme Expedition pn. „ZIMOWA PRZEPRAWA” otrzymają RABAT w wys. 50 zł na kolejną pucharową edycję naszej imprezy.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

KRÓTKI FILM

Na zachętę dla wszystkich uczestników PPEE umieszczamy krótki filmik z niedzielnego przejazdu przez z jedną z przeszkód ulokowanych na trasie I etapu. Więcej pokażemy niebawem…

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Nowy podział na klasy.

po burzliwych naradach, konsultacjach i kilku telefonach od zawodników biorących udział w Przeprawowym Pucharze Extreme Expedition 2013 wprowadzamy nowy podział na klasy a mianowicie:

KLASA TURYSTYK: trasa rodzinna, długość 85 km, na trasie do wykonania zadania określone w karcie drogowej, 3 duże przeszkody terenowe oraz kilka mniejszych po drodze do zdobycia w sumie 40 pieczątek. Klasa turystyczna skierowana jest do samochodów seryjnych, bez większych przeróbek.

KLASA EXTREME: możliwie najkrótszy dojazd do przeszkód wg roadbook’a (około 40 km). 4 duże przeszkody terenowe, do zdobycia w sumie 60 pieczątek. Klasa EXTREME skierowana jest do samochodów POSIADAJĄCYCH WYCIĄGARKI, przy czym nie wporwadzamy podziału na wyciągarki elektryczne i mechaniczne

KLASA WYCZYN: możliwie najkrótszy dojazd do przeszkód wg roadbook’a (około 40 km). 4 duże przeszkody terenowe, do zdobycia w sumie 60 pieczątek. Klasa WYCZYN skierowana jest do samochodów BEZ WYCIĄGAREK. Samochody z wyciągarkami jadące w klasie Wyczyn, będziemy odpowiednio plombować. W przypadku klasy wyczyn dopuszcza się stosowanie wyciągarek ręcznych.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

Jak wam idą przygotowania do zimowej przeprawy? Samochody gotowe?

Nasi dwaj dzielni offroadowcy Jarek i Mateusz specjalnie dla was przygotowali dwie trasy dojazdowe do przeszkód terenowych. Klasa turystyczna pojedzie trasą o długości około 100 km, na której są przygotowane terenowe przeszkody o łatwym i średnim stopniu trudności oraz kilka zadań sprawnościowo-spostrzegawczych. Trasa dla wyczynu jest o połowę, krótsza! 50 km do przejechania oraz przeszkody terenowe o stopniu trudności średnim oraz  trudnym.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————–